Szerző: Gregory Harris
A Teremtés Dátuma: 11 Április 2021
Frissítés Dátuma: 24 Március 2024
Anonim
Words at War: The Hide Out / The Road to Serfdom / Wartime Racketeers
Videó: Words at War: The Hide Out / The Road to Serfdom / Wartime Racketeers

Tartalom

A nonverbális kommunikáció, más néven kézi nyelv, az üzenetek küldésének és fogadásának folyamata anélkül, hogy kimondott vagy írott szavakat használnának. Hasonlóan ahhoz, ahogyan az dőlt betűs írás hangsúlyozza az írott nyelvet, a nonverbális viselkedés is hangsúlyozhatja a verbális üzenet egyes részeit.

A nonverbális kommunikáció kifejezést Jurgen Ruesch pszichiáter és Weldon Kees író vezette be 1956-ban a "Nonverbális kommunikáció: Megjegyzések az emberi kapcsolatok vizuális érzékeléséhez" című könyvben.

A nonverbális üzeneteket évszázadok óta elismerték, mint a kommunikáció kritikus szempontját. Például: "A tanulás fejlődése (1605), Francis Bacon megfigyelte, hogy "a test vonalvezetése általában az elme hajlamát és hajlandóságát tárja fel, de az arc és a részek mozdulatai nemcsak ezt teszik, hanem tovább mutatják a test ész és akarat. "

A nonverbális kommunikáció típusai

"Judee Burgoon (1994) hét különböző nonverbális dimenziót azonosított:"


  1. Kinezika vagy testmozgás, beleértve az arckifejezéseket és a szemkontaktust
  2. Vokál vagy párbeszéd, amely magában foglalja a hangerőt, a sebességet, a hangmagasságot és a hangszínt;
  3. Személyes megjelenés;
  4. Fizikai környezetünk és az azt alkotó tárgyak vagy tárgyak;
  5. Proxemics vagy személyes tér;
  6. Haptik vagy érintés;
  7. Krónika vagy idő.

"A jelek vagy emblémák magukban foglalják mindazokat a gesztusokat, amelyek szavakat, számokat és írásjeleket váltanak fel. Ezek változhatnak a stoppos kiemelkedő hüvelykujj egy szótagú gesztusától az olyan összetett rendszereken át, mint a siketek amerikai jelnyelve, ahol a nonverbális jeleknek közvetlen verbális a jelük. fordítás. Hangsúlyozni kell azonban, hogy a jelek és emblémák kultúrára jellemzőek. Az Egyesült Államokban az „A-Okay” kifejezéshez használt hüvelykujj és mutatóujj egyes latin-amerikai országokban becsmérlő és sértő értelmezést feltételez. " (Wallace V. Schmidt és mtsai., Globális kommunikáció: Interkulturális kommunikáció és nemzetközi üzlet. Sage, 2007)


Hogyan befolyásolják a nonverbális jelek a verbális beszédet

"Paul Ekman és Wallace Friesen (1969) pszichológusok a nonverbális és verbális üzenetek közötti kölcsönös függőség megvitatásakor hat fontos módszert azonosítottak, amelyek szerint a nonverbális kommunikáció közvetlenül befolyásolja verbális beszédünket."

"Először nem verbális jeleket használhatunk szavunk hangsúlyozására. Minden jó beszélő tudja, hogyan kell ezt erőteljes mozdulatokkal, a hangerő vagy a beszéd sebességének megváltoztatásával, szándékos szünetekkel stb. Megtenni."

"Másodszor, nonverbális viselkedésünk megismételheti azt, amit mondunk. Valakinek igent mondhatunk, miközben bólintunk a fejünkkel ..."

"Harmadszor, a nonverbális jelek helyettesíthetik a szavakat. Gyakran nincs sok szükség szavakkal megfogalmazni a dolgokat. Egy egyszerű gesztus is elegendő lehet (pl. Ha nemet mond, megrázza a fejét, a" remek munka "kifejezéssel pedig azt mondja:" Szép munka " , stb.). ""

"Negyedszer, nem verbális jeleket használhatunk a beszéd szabályozására. Az úgynevezett fordulójelek, ezek a gesztusok és hangosítások lehetővé teszik számunkra, hogy váltogassuk a beszéd és a hallgatás beszélgetési szerepeit ..."


"Ötödször, a nonverbális üzenetek néha ellentmondanak annak, amit mondunk. Egy barátunk azt mondja nekünk, hogy nagyon jól érezte magát a tengerparton, de nem vagyunk biztosak benne, mert a hangja sima és az arcán nincs érzelem. ..."

"Végül nonverbális jelekkel is kiegészíthetjük üzenetünk verbális tartalmát ... Felháborodás azt jelentheti, hogy dühösnek, depressziósnak, csalódottnak érezzük magunkat, vagy csak kissé élen vagyunk. A nonverbális jelek segíthetnek tisztázni az általunk használt szavakat és felfedni azokat. érzéseink valódi természete. " (Martin S. Remland, Nonverbális kommunikáció a mindennapokban, 2. kiadás Houghton Mifflin, 2004)

Megtévesztő tanulmányok

"Hagyományosan a szakértők egyetértenek abban, hogy a nonverbális kommunikáció maga hordozza az üzenet hatását." Az állítás alátámasztására leginkább hivatkozott szám az a becslés, hogy egy társadalmi helyzetben az összes jelentés 93 százaléka nonverbális információból származik, míg csak 7 százaléka verbális információktól. ' Az ábra azonban megtévesztő. Két 1976-os tanulmányon alapul, amelyek a hangjelzéseket hasonlították össze az arcjelekkel. Míg más tanulmányok nem támasztják alá a 93 százalékot, egyetértés van abban, hogy mind a gyermekek, mind a felnőttek inkább a nonverbális jelekre, mint a verbális jelekre támaszkodnak. mások üzeneteinek értelmezése. " (Roy M. Berko et al., Kommunikáció: Társadalmi és karrierközpontú, 10. kiadás Houghton Mifflin, 2007)

Nonverbális félreértés

"Mint a többiek, a repülőtéri biztonsági átvilágítók is azt gondolják, hogy képesek testbeszédet olvasni. A Közlekedésbiztonsági Igazgatóság mintegy egymilliárd dollárt költött" viselkedésérzékelő tisztek "ezreinek felkutatására, hogy olyan arckifejezéseket és egyéb nonverbális nyomokat keressen, amelyek azonosíthatják a terroristákat. "

"De a kritikusok szerint nincs bizonyíték arra, hogy ezek az erőfeszítések egyetlen terroristát állítottak volna meg, vagy sokkal többet tettek volna meghaladva az évi több tízezer utas kellemetlenségét. Úgy tűnik, hogy a TSA az önbecsapás klasszikus formája alá esett: a hit, hogy hazugokat is tud olvasni a testüket figyelve. "

"A legtöbb ember úgy gondolja, hogy a hazugok eladják magukat, ha elfordítják a szemüket, vagy ideges mozdulatokkal tesznek eleget, és sok rendfenntartó tisztet arra tanítottak, hogy keressen konkrét tikkeket, például bizonyos módon felfelé nézzen. De tudományos kísérletek során az emberek silány munkát végeznek A bűnüldöző szervek tisztviselői és más feltételezett szakértők nem mindig jobbak, mint a hétköznapi emberek, annak ellenére, hogy jobban bíznak képességeikben. " (John Tierney, "Repülőtereken egy helytelen hit a testbeszédben". A New York Times, 2014. március 23.

Javaslatunk

Az építészet alapjai - Ismerje meg, mi és ki kicsoda

Az építészet alapjai - Ismerje meg, mi és ki kicsoda

Az alapok egy zerűek: az építé zet emberekről, helyekről é dolgokról zól. Egy zemély kereke zékkel (emberek), Bo tonban, Ma achu ett (helyek), a 19. zázad...
10 tény az Acrocanthosaurusról

10 tény az Acrocanthosaurusról

Az Acrocantho auru majdnem akkora volt, é minden bizonnyal olyan halálo , mint az i mertebb dino zauru zok, mint a pino auru é a Tyranno auru Rex, mégi a nagyközön é...